Prosimy o składanie zamówień minimum 4 dni przed okresem realizacji.

Zamówienia z realizacją na weekend do środy. +48 32 453 14 13

Torty weselne w stylu boho

Tort weselny to obowiązkowy element na ślubnym przyjęciu. Jego wybór nie należy do najprostszych decyzji i już na samym początku musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii związanych z jego wyborem, a mianowicie: 

 • styl,
 • smak,
 • kształt,
 • wielkość.

Wybierając rodzaj tortu weselnego mamy do wyboru różne kształty np. okrągłe, kwadratowe, wieloboczne, a nawet kształt serca. Tak naprawdę wszystko zależy od osobistych preferencji Pary Młodej oraz liczby gości. Najpopularniejszym wyborem jest okrągły, piętrowy tort weselny. Jeśli chodzi o smak, to od lat króluje tort śmietanowy, który składa się z biszkoptów przełożonych bitą śmietaną. Jej smak może być np. śmietankowy lub czekoladowy i to właśnie te dwa smaki do dziś są najczęściej wybierane. Zaletą tortów śmietanowych jest ich lekkość i delikatność. Najlepiej komponują się z owocami (w środku oraz na zewnątrz) tworząc tym samym cukiernicze dzieło sztuki. 

Oprócz owoców torty weselne dekorowane są żywymi kwiatami. To bardzo elegancka i romantyczna propozycja zwłaszcza wtedy, kiedy mamy problem z wyborem dekoracji. Torty dekorowane żywymi kwiatami wpiszą się w niemal każdy styl wesela i z pewnością zachwycą zarówno Parę Młodą, jak i gości. Jeśli wybór żywych kwiatów do Was nie przemawia, można postawić na ich odpowiednik wykonany z masy cukrowej. 

Najpopularniejsze kwiaty do dekoracji tortów weselnych

Do najpopularniejszych kwiatów do dekoracji należą: 

 • róże, 
 • bratki, 
 • piwonie, 
 • frezje, 
 • chryzantemy, 
 • goździki, 
 • fiołki, 
 • tulipany, 
 • lawenda. 

Wśród jadalnych kwiatów drzew i krzewów znajdziemy: 

 • akację, 
 • czarny bez, 
 • jabłoń, 
 • gruszę. 

Tort weselny w stylu boho

Organizacja wesela w stylu boho to świetna okazja do przygotowania niezwykłego tortu weselnego. W tym przypadku idealnie sprawdzą się:

 • torty naked, 
 • torty semi naked,
 • torty w stylu industrialnym. 

Takie torty najczęściej dekorowane są owocami np. figą, gruszką, jeżynami, borówkami, porzeczkami oraz kwiatami, gałązkami i liśćmi. To wyjątkowe połączenie sprawia, że nie sposób oderwać od nich wzroku. Tort weselny w stylu boho jest bardzo stylowy i coraz częściej zamawiany przez Pary Młode. Te charakterystyczne dekoracje na torcie sprawiają, że wspaniale komponują się z naturalnymi dekoracjami na sali oraz prezentują na zdjęciach. 

Tort weselny naked  - naked cake 

Naked cake, czyli w dosłownym tłumaczeniu “nagie ciasto”, prezentuje na wierzchu to wszystko, co w tradycyjnym torcie jest ukryte pod zewnętrzną masą. Kolejne warstwy biszkoptu oraz kremu lub śmietany, którymi przekładane są krążki ciasta - to wszystko jest widoczne gołym okiem. I choć dla wielu taki rodzaj tortu weselnego może wydać się niestosowny lub mało elegancki, to nic bardziej mylnego. Naked cake to niezwykle efektowny rodzaj tortu. Dzięki jego specyficznej formie mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego cukierniczego arcydzieła o zaskakującej i nieprzeciętnej eksplozji smaków, a to za sprawą świeżych sezonowych owoców oraz jadalnych kwiatów. Co pozostaje nie bez znaczenia, na naked cake można nieco zaoszczędzić, ponieważ do jego zewnętrznej dekoracji nie używamy masy cukrowej lub marcepanowej, lukru ani kremu. Pokazujemy jego serce tak, jak zostało stworzone - nieco nagie. 

Wśród elementów zdobienia naked cake warto zwrócić uwagę na dekoracje, jakimi jest oprószenie tortu cukrem pudrem, polane czekoladą w taki sposób, że spływa ona po bokach (tzw. drip cake) lub zastosowanie barwników spożywczych podczas pieczenia biszkoptu. Ostatnia propozycja jest dość awangardowa i pozwala na stworzenie wielobarwnego toru, który z pewnością będzie bardzo oryginalny.

Tort weselny semi naked - semi naked cake

Tort weselny semi naked oznacza pół nagie ciasto. Jego styl polega na tym, że zewnętrzna warstwa tortu, czyli boki, pokryte są niezbyt grubą warstwą kremu, która dosłownie nie powinna przykrywać ciasta na gładko. Chodzi o to, aby jego warstwy wręcz prześwitywały. Taka forma pokrycia tortu pozwala uzyskać ciekawą i niepowtarzalną fakturę oraz wzory. To zdecydowanie lżejszy wybór tortu weselnego od tych tradycyjnych w stylu angielskim, które często pokryte są grubą warstwą masy oraz ciężkimi zdobieniami. Zwróćmy uwagę na fakt, że to właśnie w prostocie tortów weselnych w stylu naked oraz semi naked tkwi ich niesamowity urok. 

Tort weselny w stylu industrialnym 

Torty industrialne jeszcze pokolenie wstecz nie były tak popularne, jak dzisiaj. Obecnie kochamy minimalizm, a dowodem tego są torty w stylu industrialnym. Przyzwyczajeni do tradycyjnych i często ciężkich form tortów weselnych w szczególności, jeśli chodzi o naszych rodziców i dziadków, zderzamy się z nieco innym stylem, jednak równie zachwycającym i prezentujemy elegancję w nowoczesnym wydaniu.

Torty industrialne to brak przepychu. Tutaj króluje harmonia z odpowiednio dobraną przez cukiernika ilością dodatków, które zrównoważą brak awangardowych elementów dekoracji. W pełni spójna kompozycja tortu weselnego w stylu industrialnym zaskoczy i przekona do siebie nawet najbardziej pedantyczną Pannę Młodą. Dekoracji na takim torcie nie jest zbyt wiele, co nie oznacza, że będzie on wyglądał biednie. Tutaj liczy się kreatywność, ponieważ na pozór niepasujące do siebie elementy dekoracji łączą się w tym przypadku w spójną całość. Torty industrialne kochają inspiracje naturą, stonowane kolory oraz naturalne ozdoby. 

Kolejny pomysł na tort w stylu industrialnym to inspiracja wzorami geometrycznymi. Koła, romby, trójkąty, kwadraty i inne wielokąty to pole do popisu dla cukierników. Mamy do wyboru kilka opcji, ponieważ taki tort weselny może nie tylko przybrać formę figury geometrycznej. Inną propozycją jest tort, na którym wzory geometryczne ozdabiają jego boki i są wykonane np. z masy cukrowej w formie figur 3D bądź ręcznie malowane. Przy wyborze tortu w stylu industrialnym warto rozważyć wybór dodatków w postaci geometrycznych stojaków np. brył ze szkła (transparentnych lub w kolorze), które dodatkowo podkreślą formę tortu.