Prosimy o składanie zamówień minimum 4 dni przed okresem realizacji.

Zamówienia z realizacją na weekend do środy. +48 32 453 14 13

Torty weselne jednopiętrowe

Planowanie ślubu i wesela to stresujący czas dla Pary Młodej dlatego przygotowaliśmy poradnik, który w łatwy i szybki sposób pomoże Wam podczas wyboru jednopiętrowego tortu weselnego. Jeśli na przyjęcie weselne nie planujecie zaprosić zbyt wielu gości, tort jednopiętrowy jest idealną propozycją na to wydarzenie. Oferta wypieków ślubnych jest naprawdę szeroka i bez problemu znajdziecie wiele inspiracji, a także gotowych propozycji jednopiętrowych tortów weselnych. My skupimy się na dwóch konkretnych tortach weselnych, które są niewątpliwym hitem wśród nowożeńców i występują również w wersji piętrowych tortów weselnych:

  • tort weselny ombre, 
  • tort weselny drip cake.

Tort ombre oraz tort drip cake cieszą się niezwykłym powodzeniem na weselach. Wiele Par decyduje się na tort weselny ombre lub drip cake, ponieważ są one nowoczesne i bardzo oryginalne. Z jednej strony nie przytłaczają swoją powagą, a z drugiej strony są finezyjne, gustowne oraz wykonane z dużą precyzją, starannością i dbałością o każdy szczegół. 

Tort weselny ombre

Tort ombre to nowoczesna propozycja ciasta weselnego i oznacza połączenie kolorów w taki sposób, aby przechodziły one kolejno odcieniami, tworząc jednocześnie spójną całość. Tonacje odcieni delikatnie zlewają się ze sobą, perfekcyjnie przechodząc jeden w drugi. To delikatne przejście zmieniających się na torcie kolorów jest cechą charakterystyczną tortów ombre. Niezależnie od tego, jakie barwy tortu weselnego wybierzecie, dobry cukiernik poradzi sobie nawet z ciemnymi odcieniami. 

Torty weselne ombre są wyjątkowe, wręcz zachwycające. Podbijają trendy na targach ślubnych, a także serca tych, którzy uwielbiają ponadprzeciętne i nieszablonowe zdobienia. Końcowy efekt jest oszałamiający i bardzo unikalny, a taki tort sprawdzi się na wielu weselach w szczególności tych, które nie mają motywu przewodniego. Warto dodać, że torty ombre są tworzone z największą precyzją i starannością, aby efekt był odpowiedni. 

Tort ombre jest oryginalną propozycją dla nowożeńców, którzy uważają klasyczny biały tort weselny za nudny i chcą wprowadzić trochę koloru na swoje wesele. Wybierając tort weselny ombre, warto pomyśleć na ulubionymi kolorami, dzięki czemu będzie on jeszcze bardziej unikalny i wyjątkowy, ponieważ będzie Wasz. 

Tort weselny drip cake

Drip cake to kolejna wyjątkowa propozycja tortu weselnego i w dosłownym tłumaczeniu oznacza ociekające ciasto. Drip cake to tort oblany polewą, która daje efekt apetycznie spływających po bokach sopli czekolady. Mówiąc inaczej, tort drip cake wygląda tak, jakby polewa cały czas estetycznie po nim spływała. Aby otrzymać efekt drip cake, cukiernik przygotowuje ganache, czyli połączenie czekolady i śmietanki. Kolor drip cake jest wyborem Pary Młodej. Jeśli nie chcecie klasycznej brązowej polewy, możecie wybrać czekoladę białą, a nawet rubinową (ruby chocolate). 

Torty drip cake robią duże wrażenie i stają się coraz bardziej popularne, ponieważ z jednej strony są kunsztowne, a z drugiej strony bardzo nowoczesne. Takie połączenie sprawia, torty drip cake podbijają serca Młodych Par, które chcę odejść od tradycji przy jednoczesnym zachowaniu wyczucia dobrego stylu i precyzji. 

Degustacja to podstawa

Jeśli już wiecie, jak ma wyglądać Wasz jednopiętrowy tort weselny, pamiętajcie, aby umówić się na degustację. Niewątpliwie jest to ważny, ale i najprzyjemniejszy element wybierania tortu, któremu warto poświęcić trochę czasu. W zależności od cukierni degustacje odbywają się w różny sposób i nie jest to standardem. Warto upewnić się, czy Wasza cukiernia oferuje swoim klientom degustację tortów ślubnych. Degustacja tortu może odbyć się na indywidualnym spotkaniu, zdarza się, że kawałki poszczególnych tortów pakowane są na wynos lub sprzedaje się mini wersje tortów weselnych.

Tort weselny z alkoholem czy bez?

Zamawiając tort weselny, warto dokładnie przemyśleć kwestię alkoholu w cieście. Na weselu mogą być goście w różnym wieku - dzieci i osoby starsze, kobiety w ciąży lub osoby, którym po prostu przeszkadza smak alkoholu. Jeśli Waszym wyborem jest jednopiętrowy tort weselny, zastanówcie się, czy lepiej nie zrezygnować z takiego dodatku? Drugim rozwiązaniem jest wybór tortu piętrowego. W tym przypadku cukiernia może przygotować każdy tort w innym smaku. Dzięki temu wszyscy goście będą mieli możliwość spróbowania Waszego wyjątkowego tortu weselnego.