Prosimy o składanie zamówień minimum 4 dni przed okresem realizacji.

Zamówienia z realizacją na weekend do środy. +48 32 453 14 13

Najmodniejsze torty na roczek dla chłopca i dziewczynki

Pierwsze urodziny dziecka to niezwykle ważny dzień i wzruszający czas dla rodziców. To już rok, odkąd Wasza pociecha przyszła na świat. Ten wyjątkowy dzień warto uczcić tortem urodzinowym, który będzie głównym elementem przyjęcia z okazji roczku. 

Dla dziewczynki najlepszym wyborem będzie tort na roczek w jasnych barwach - biały lub pastelowych kolorach - odcieniach różu, fioletu i żółtego. Propozycją zdobień tortu na dziewczynki są kokardki, perełki, kwiaty, motylki i oczywiście misie, zwierzątka oraz bohaterzy bajek np. Myszka Minnie. Ciekawym dopełnieniem tortu na roczek dla dziewczynki będzie topper z balonami lub napis “Roczek” z imieniem solenizantki. 

Z kolei torty na roczek dla chłopca to przede wszystkim torty w kolorze niebieskim, zielonym, turkusowym, ale także klasyczne białe torty z ciekawymi dodatkami, które nawiązują do pierwszych urodzin. Wśród ciekawych motywów dominują figurki 3D samochodów i samolotów oraz jak w przypadku tortów dla dziewczynek - urocze misie i zwierzątka. Interesującą propozycją jest tort w kształcie liczby jeden, który z pewnością zachwyci swym niezwykłym wyglądem wszystkich gości i będzie pięknie się prezentował na rodzinnych fotografiach. Taki tort to wspaniała pamiątka dla rodziców oraz dziecka. 

Wybierając tort na roczek, weźmy pod uwagę czy wśród zaproszonych gości na przyjęciu  będą małe dzieci. Jeśli tak, warto postawić na smaki, które dzieci lubią i zrezygnować z ciężkich kremów, chociaż te z pewnością przypadłyby do gustu dorosłym. Najchętniej wybieranymi smakami tortów na roczek są wypieki czekoladowe, śmietankowe i owocowe. Takie torty mogą być pokryte:

  • kremem maślanym, 
  • masą cukrową lub śmietanową, 
  • czekoladą. 

Torty na roczek można także posypać płatkami czekoladowymi w różnych kolorach (nawet złotym), wiórkami kokosowymi, a także błyszczącym jadalnym brokatem. Oprócz tego możemy postawić na owoce, świeże lub cukrowe kwiaty, jadalny opłatek ze zdjęciem malucha lub postacią z bajki i oczywiście uroczo wykonane trójwymiarowe ozdoby. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj zdobień przypadnie do gustu rodzicom najbardziej. 

Ciekawą propozycją tortów na roczek jest drip cake, czyli w dosłownym tłumaczeniu ociekające ciasto. Drip cake to rodzaj tortu, który w precyzyjny sposób został oblany czekoladą tak, aby apetycznie ona spływała po jego bokach. Aby otrzymać efekt drip cake, cukiernik przygotowuje ganache - połączenie czekolady i śmietanki. Jeśli klasyczna brązowa polewy nie przypadła Wam do gustu, możecie wybrać jej kolor, informując o tym cukiernika, a ten zabarwi ją specjalnym barwnikiem spożywczym. Ponieważ torty na roczek są spersonalizowane, dla dziewczynki idealnie będzie pasować drip cake z polewą w kolorze różowym, a dla chłopca niebieskim. Torty drip cake są bardzo popularne i robią duże wrażenie. Dodatkowo wybierając drip cake, jako tort na roczek dziecka, będzie on jeszcze bardziej wyjątkowy i unikalny, ponieważ będzie w kolorze płci Waszego maluszka.